Kinderdagverblijf de Tovertuin
De Tovertuin heeft zes verticale groepen van kinderen van 0-4 jaar en twee babygroepen van 0-2 jaar.

Er werkt een ervaren en betrokken team van pedagogisch medewerkers. Naast de vaste mensen die op de groepen staan, zijn er vaste invalkrachten. De medewerkers kennen alle kinderen en zorgen er met elkaar voor dat de kinderen zich thuis voelen op de Tovertuin.
Het kinderdagverblijf heeft een mooie, ruime hal waar heerlijk gespeeld kan worden. Er is een speciale hoek voor de baby’s waar zij, met materiaal wat aansluit bij hun leeftijd, kunnen spelen. Als de kleintjes tussen de middag slapen kunnen de grote kinderen in de hal spelletjes en activiteiten doen die passen bij hun ontwikkeling. Als het slecht weer kunnen de kinderen toch lekker actief zijn, want de hal biedt daar gezien de ruimte en inrichting alle gelegenheid toe. Uiteraard spelen de kinderen ook heel veel buiten.
Met de grote kinderen worden er regelmatig 3+activiteiten in groepsverband gedaan: dansen en andere bewegingsactiviteiten, zingen, knutselen, etc. De kinderen worden gestimuleerd in hun zelfstandigheid en de activiteiten sluiten aan bij de belevingswereld van de verschillende leeftijdsgroepen.
We hebben gekozen voor verticale groepen. Door de aanwezigheid van kinderen van verschillende leeftijden worden kinderen gestimuleerd met elkaar rekening te houden en kunnen de kleintjes zich optrekken aan het voorbeeld dat de oudere kinderen geven. De oudste kinderen kunnen meehelpen bij de verzorging en de activiteiten voor de kleinsten. De kinderen hoeven gedurende de periode op het kinderdagverblijf niet te wisselen van groep: de medewerkers en kinderen zijn bekend en de kinderen zijn vaak dikke vrienden met één of meerdere andere kinderen.
In verband met de grote vraag naar opvang voor kinderen onder de één jaar hebben we besloten om op deze nieuwe locatie tevens te starten met twee babygroepen. Hier worden per dag negen kinderen per dag opgevangen in de leeftijd van 0 tot ongeveer twee jaar. Deze groepen zullen in de loop van de tijd uitgroeien naar verticale groepen, zodat op termijn alle acht de groepen verticaal zullen zijn.
Op twee van de acht groepen wordt er gewerkt met het programma ‘Uk en Puk’. Dit is een programma voor de voor- en vroegschoolse periode waarbij de ontwikkeling, met name de taal, gestimuleerd wordt en waar afwisselende en leuke activiteiten bij horen. Het programma is ook leuk en stimulerend voor de kinderen die geen taalachterstand hebben.
Als u nieuwsgierig bent geworden en graag nog meer wilt weten en zien, kunt u altijd een afspraak maken voor een rondleiding. U bent van harte welkom.



